Міжнародна діяльність Українського інституту експертизи сортів рослин
спрямована на забезпечення його інтеграції у світове та європейське співтовариство з питань охорони прав на сорти рослин, отримання додаткових можливостей
щодо прискореного розвитку в межах Європейської інтеграції.
2021 рік
З 3 по 7 травня 2021 р. представники Українського інституту експертизи сортів рослин (УІЕСР) узяли участь у 55-ій сесії Технічної робочої групи з овочевих культур, що організовано Бюро UPOV за допомогою он-лайн засобів.
Під час зустрічі відповідно до порядку денного заслухано звіт Бюро щодо діяльності UPOV, питання щодо кодів UPOV, співпраці в експертизі, роботи платформи UPOV Prisma, питання щодо ознак, за яким групують сорти за експертизи; питання щодо назв сортів; застосування молекулярних технологій в експертизі на ВОС та внесення ознак стійкості до хвороб до методик, питання щодо описів сортів рослин.
Відбулось обговорення проектів методик з експертизи на відмінність однорідність та стабільність для пекінскої капусти (Brassica rapa L. subsp. Pekinensis (Lour.) Kitam., міжвидових гібридів Brassica rapa L. Emend. Metzg. Ssp. Pekinensis (Lour.) Hanelt і Brassica rapa L. Emend. Metzg. Ssp. Chinensis (L .) Hanelt, міжвидових гібридів Brassica rapa L. Emend. Metzg. Ssp. Pekinensis (Lour.) Hanelt і Brassica rapa L. var. Rapa (L.) Thell., Brassica × turicensis OE Schulz & Thell.); баклажану (Solanum melongena L.); руколи посівної (Eruca sativa Mill.); капусти листкової (декоративної) (B. oleracea L. var. Costata DC; B. oleracea L. var. Medullosa Thell; B. oleracea L. var. Sabellica L.; B. oleracea L. var. Viridis L.; B. oleracea L. var. Palmifolia DC.); салату посівного (Lactuca sativa L.); дині звичайної (Cucumis melo L.); гороху посівного(Pisum sativum L.); перцю однорічного (Capsicum annuum L.); кабачку; помідору їстівного (Solanum lycopersicum L.); підщепи помідору; ріпи (Brassica rapa L. var. Rapa L.); дворяднику тонколистого (Diplotaxis tenuifolia (L.) DC.), тощо.
Приймаюча сторона робочої групи - компетентний орган Туреччини, провів онлайн презентацію експертизи сортів рослин овочевих культур у Туреччині.
У зустрічі узяли участь представники Бюро UPOV, країн-учасниць UPOV (експерти) та керівники організацій, що представляють селекціонерів/селекційні компанії.
Від Українського інституту експертизи сортів рослин (УІЕСР) у заході взяли участь:
- Гринів Світлана Миколаївна (завідувач відділу експертизи на відмінність, однорідність та стабільність сортів рослин);
- Костенко Наталія Петрівна (завідувач сектору методичного забезпечення відділу експертизи на відмінність, однорідність та стабільність сортів рослин);
- Присяжнюк Лариса Михайлівна (завідувач Лабораторії молекулярно-генетичного аналізу);
- Якубенко Наталія Борисівна (завідувач сектору міжнародного співробітництва відділу науково-правового забезпечення та міжнародного співробітництва).
На виконання домовленостей керівників Українського інституту експертизи сортів рослин і Центру випробування сортів рослин Республіки Польща (ЦОБОРУ), під час проведення онлайн зустрічі 21 грудня 2020 року, сторонами узгоджено та у березні 2021 року підписано План дій у сфері експертизи та охорони прав на сорти рослин Українського інституту експертизи сортів рослин та Центру випробування сортів рослин Республіки Польща на 2021-2025 рр.
2020 рік
Міжнародна інтернет-зустріч керівництва Українського інституту експертизи сортів рослин (УІЕСР) і Центру з сортовипробування сільськогосподарських культур Республіки Узбекистан (ЦССКРУ) відбулась 26 листопада 2020 г.
У ході зустрічі сторони обговорили особливості сортовипробування в Узбекіскані та Україні, торкнулися практичних питань, пов’язаних з взаємодією між УІЕСР і ЦССКРУ, а також процедури підписання Меморандуму про співпрацю між Українським інститутом експертизи сортів рослин і Центром з сортовипробування сільськогосподарських культур Республіки Узбекистан.
ЦССКРУ представляли: Нурматов Шермат Нурматович (директор), Мурталібов Міржамшид Абдумалікович (заступник директора); Адилов Марат Пулатович (начальник міжнародного відділу); Ісраїлов Муртаза Жораевич (начальник відділу технічних культур); Болтаєв Іззат Бахтіярович (начальник відділу зернових і кормових культур); Мавзуна Чорієва Пўлат Амонқулович (начальник відділу плодоовочевих, баштанних культур і картоплі); Тангір Зайніддін Хікматуллаевич (начальник відділу патентування сільськогосподарських культур); Каюмов Умід Каюмович (начальник лабораторії технологічного хлопко волокно); Абдуллаєв Отабек Урунбаєвіч (начальник хіміко-технологічної лабораторії)
УІЕСР представляли: Мельник Сергій Іванович (директор), Ткачик Світлана Олександрівна (заступник директора), Києнко Зінаїда Богданівна (заступник директора), Мажуга Костянтин Миколайович (заступник завідувача відділу НТІ), Васьківська Світлана Василівна (завідувач відділу розгляду заявок, експертизи назви та новизни сортів рослин), Гринів Світлана Миколаївна (завідувач відділу експертизи на відмінність, однорідність та стабільність), Присяжнюк Лариса Михайлівна (завідувач відділу Лабораторія молекулярно-генетичного аналізу), Якубенко Наталія Борисівна (завідувач сектору міжнародного співробітництва відділу науково-правового забезпечення та міжнародного співробітництва).
21 грудня 2020 р. 12:00 по київському часу та 11:00 по варшавському часу відбулась онлайн зустрічі представників Українського інституту експертизи сортів рослин і Центру випробування сортів рослин Республіки Польща (ЦОБОРУ)
Під час зустрічі відбулось знайомство керівного складу відділів сторін, ознайомлення з поточною діяльністю сторін, обговорено проблемні питання, підведено підсумки та узгоджено строки підготовки та підписання Плану дій на 2021-2025 рр.
У зустрічі взяли участь зі сторони COBORU:
1. Проф. Едвард Гацек – директор COBORU
2. Mарчін Бенке – заступник директора з питань дослідницько-експериментальної роботи;
3. Аліція Рутковська-Вощ - керівник відділу реєстрації та охорони прав на сорти;
4. Марчін Круль - керівник відділу випробувань на відмінність, однорідність та стабільність;
5. Юзеф Зих - керівник відділу дослідження та оцінки економічної цінності сортів;
6. Mіхав Ренбаж – керівник відділу міжнародної співпраці;
7. Mихайло Гончаренко – спеціаліст відділу міжнародної співпраці.
від УІЕСР:
1. Мельник Сергій Іванович (директор УІЕСР);
2. Ткачик Світлана Олександрівна (заступник директора);
3. Києнко Зінаїда Богданівна (заступник директора);
4. Васьківська Світлана Василівна (завідувач відділу розгляду заявок, експертизи назви та новизни сортів рослин);
5. Гринів Світлана Миколаївна (завідувач відділу експертизи на відмінність, однорідність та стабільність);
6. Присяжнюк Лариса Михайлівна (завідувач відділу Лабораторія молекулярно-генетичного аналізу);
7. Хоменко Тетяна Михайлівна (завідувач відділу експертизи на придатність до поширення сортів рослин);
8. Стариченко Євгеній Михайлович (завідувач відділу Відділ науково-технічної інформації);
9. Якубенко Наталія Борисівна (завідувач сектору міжнародного співробітництва відділу науково-правового забезпечення та міжнародного співробітництва).
***
26 листопада 2020 г. 12:00 по київському часу та 15:00 по ташкентському часу відбулась онлайн зустрічі представників Українського інституту експертизи сортів рослин і Центру з сортовипробування сільськогосподарських культур Республіки Узбекистан
У зустрічі узяли участь зі сторони Республіки Узбекистан:
• Нурматов Шерматов (директор),
• Мурталібов Міржамшид Абдумалікович (заступник директора);
• Адилов Марат Пулатович (начальник міжнародного відділу);
• Ісраїлов Муртаза Жораевич (начальник відділу технічних культур);
• Болтаєв Іззат Бахтіярович (начальник відділу зернових і кормових культур);
• Мавзуна Чорієва Пўлат Амонқулович (начальник відділу плодоовочевих, баштанних культур і картоплі);
• Тангір Зайніддін Хікматуллаевич (начальник відділу патентування сільськогосподарських культур);
• Каюмов Умід Каюмович (начальник лабораторії технологічного хлопко волокно);
• Абдуллаєв Отабек Урунбаєвіч (начальник хіміко-технологічної лабораторії);
від Української сторони:
• Мельник Сергій Іванович (директор)
• Ткачик Світлана Олександрівна (заступник директора)
• Києнко Зінаїда Богданівна (заступник директора)
• Васьківська Світлана Василівна (завідувач відділу розгляду заявок, експертизи назви та новизни сортів рослин)
• Гринів Світлана Миколаївна (завідувач відділу експертизи на відмінність, однорідність та стабільність)
• Присяжнюк Лариса Михайлівна (завідувач відділу Лабораторія молекулярно-генетичного аналізу)
• Якубенко Наталія Борисівна (завідувач сектору міжнародного співробітництва відділу науково-правового забезпечення та міжнародного співробітництва).
Під час зустрічі відбулось знайомство керівного складу відділів сторін, ознайомлення з поточною діяльністю сторін, намічено питання подальшої співпраці та підписано Меморандум про співпрацю між Українським інститутом експертизи сортів рослин і Центром з сортовипробування сільськогосподарських культур
2019 рік
З 14 жовтня по 14 листопада 2019 р. відбулося дистанційне навчання DL-205 «Вступ до системи охорони сортів рослин UPOV згідно з Конвенцією UPOV», DL-305В «Експертиза на ВОС» (Частина В DL-305 курсу: «Експертиза заявок на права селекціонера») та DL-305 «Експертиза заявок на права селекціонера», організовані Міжнародним союзом з охорони нових сортів рослин на платформі Центру електронного навчання Всесвітньої організації з інтелектуальної власності (WIPO).
Співробітники Українського інституту експертизи сортів рослин пройшли навчання англійською мовою за зазначеними вище курсами та отримали сертифікати про успішне проходження, склавши відповідний екзамен, а саме:
У рамках Плану дій у сфері експертизи та охорони прав на сорти рослин Українського інституту експертизи сортів рослин та Центру випробування сортів рослин Республіки Польща з 24 по 25 вересня 2019 року представники УІЕСР: Хоменко Тетяна Михайлівна – завідувач відділу експертизи на придатність до поширення сортів рослин УІЕСР; Ляльчук Петро Петрович – в.о. директора Хмельницького ОДЦЕСР філії УІЕСР; Смілик Дмитро Віталійович – агроном Сумського ОДЦЕСР філії УІЕСР; Кізілова Валентина Василівна – завідувач Решетилівського сектору польових досліджень Полтавського ОДЦЕСР філії УІЕСР взяли участь у навчальному візиті до Центру сортовипробування сільськогосподарських культур (ЦОБОРУ) з метою вивчення досвіду з експертизи сортів рослин.
Під час візиту відвідали дослідну станцію в м-ку Зибішовє, що проводить ВОС-тест, ПСП-тест, ПСВ, де ознайомились дослідними полями, колекціями сортів, технікою з проведенням польових досліджень тощо.
9 серпня відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння в галузі сільського господарства між Українським інститутом експертизи сортів рослин та Фу’Жіан Санан Сіно-Сайенс Фотобіотех Ко. (КНР)...
7 червня відбулася V Міжнародна науково-практична конференція «Світові рослинні ресурси: стан та перспективи розвитку». Активну участь у роботі науково-практичної конференції...
2018 рік
З 12 по 15 червня 2018 року представники УІЕСР: директор УІЕСР – Сергій Мельник, директор філії УІЕСР Львівський обласний ДЦЕСР – Василь Кузько, завідувач відділу міжнародного співробітництва та забезпечення представника у Раді УПОВ – Наталія Якубенко взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції присвяченій 20-річчю післяреєстраційного вивчення і рекомендації сортів до використання в Республіці Польща та ознайомчому візиті до Центру сортовипробування сільськогосподарських культур (ЦОБОРУ).
Міжнародна науково-практична конференція (14-15 червня 2018 р.), присвячена 20-річчю післяреєстраційного вивчення і рекомендації сортів до використання в Республіці Польща відбулась за участю понад 200 науковців, експертів та представників насіннєвого сектора у тому числі представників установ з проведення експертизи Німеччини, Нідерландів, Республіки Молдова, Республіки Білорусь, Чехії, Словаччини та Республіки Польща.
7 червня. Проведення ІV Міжнародної науково-практичної конференції «Світові рослинні ресурси: стан та перспективи розвитку», присвяченої 95-річчю сортовипробування в Україні. Участь у роботі науково-практичної конференції забезпечили 130 учасників, з яких 58 іноземних, з України, Азербайджану, Республіки Польща, Республіки Білорусь, Республіки Молдова, Республики Башкортостан.Детально
5 березня по 8 квітня відбулося дистанційне навчання DL-205 «Вступ до системи охорони сортів рослин UPOV згідно з Конвенцією UPOV», DL-305А «Адміністрування прав селекціонера» (Частина А DL-305 курсу: «Експертиза заявок на права селекціонера»), DL-305В «Експертиза на ВОС» (Частина В DL-305 курсу: «Експертиза заявок на права селекціонера») та DL-305 «Експертиза заявок на права селекціонера», організовані Міжнародним союзом з охорони нових сортів рослин на платформі Центру електронного навчання Всесвітньої організації з інтелектуальної власності (WIPO).
Співробітники Українського інституту експертизи сортів рослин пройшли навчання англійською мовою за зазначеними вище курсами та отримали сертифікати про успішне проходження, склавши відповідний екзамен, а саме:
DL-205 «Вступ до системи охорони сортів рослин UPOV згідно з Конвенцією UPOV»:
Сиплива Наталія – заступник завідувача відділу розгляду заявок, експертизи назви та новизни; Піскова Оксана – науковий співробітник відділу лабораторних досліджень з кваліфікаційної експертизи сортів рослин.
2017 рік
12 грудня. В Українському інституті експертизи сортів рослин відбувся Круглий стіл «Україна та Нідерланди. Досвід та перспектива співпраці в експертизі сортів рослин».
11 грудня. Представники Українського інституту експертизи сортів рослин взяли участь у Круглому столі «Україна в процесі змін: Реєстрація прав на сорти рослин».
25–29 жовтня. Участь співробітників УІЕСР у дистанційному навчанні, організованому Міжнародним союзом з охорони нових сортів рослин на платформі Центру електронного навчання Всесвітньої організації з інтелектуальної власності (WIPO).
13 жовтня. Проведення Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасний стан та гармонізація назв культурних рослин у системі UPOV». У Конференції взяли участь представники Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка, Національного дендрологічного парку «Софіївка» НАН України, Уманського національного університету садівництва, ТОВ "Всеукраїнський науковий інститут селекції (ВНІС)", Українського інституту експертизи сортів рослин та інші.
20–22 вересня. Представник Українського інституту експертизи сортів рослин взяв участь у семінарі «ДНК методи та сортова сертифікація» (Королівство Нідерланди).
4-6 липня. Участь представників УІЕСР у Міжнародній науково-практичній конференції «Тритикале – культура ХХІ сторіччя» на базі Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН. В Конференції приймали участь 146 науковців з України, Росії, Польщі, Азербайджану, Казахстану та Білорусі.
27–28 червня. Участь делегації УІЕСР у Міжнародній науково-практичній конференції, присвяченій 80-річчю Державної інспекції з випробування та охорони сортів рослин Республіки Білорусь в м. Мінськ та м-ку Несвіж.
16 червня. Участь представників УІЕСР у Міжнародному дні поля «Сучасні сорти зернових культур та особливості технології їх вирощування» на базі Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла НААН. Більш детальна інформація про захід розміщена на сайті Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла НААН.
8 червня. Відбувся круглий стіл «Стан та перспективи розвитку експертизи сортів рослин в Україні», присвячений 15-річчю створення Українського інституту експертизи сортів рослин. У засіданні взяли участь співробітники Українського інституту експертизи сортів рослин та його філій, представники філій установ Національної академії аграрних наук України, Національної академії наук України, а також представники компаній та асоціацій.
7 червня. Проведення ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Світові рослинні ресурси: стан та перспективи розвитку», присвяченої 15-річчю створення Українського інституту експертизи сортів рослин. В Конференції приймали участь 254 науковців з України, Росії, Молдови, Азербайджану та Білорусі.
25–26 травня. Участь представників УІЕСР у Міжнародній науково-практичній конференції «Наукове забезпечення інноваційного розвитку агропромислового комплексу в умовах змін клімату» на базі ДУ Інститут зернових культур НААН за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України і Національної академії аграрних наук України. В Конференції приймали участь 295 науковців з України, Молдови, Китаю, Білорусі та Росії.
22–24 травня. Участь представників УІЕСР у Міжнародній науково-практичній конференції, присвяченій 105-річчю з дня народження видатного вченого, селекціонера, Заслуженого працівника вищої школи, доктора сільськогосподарських наук, професора Зеленського Михайла Олексійовича на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України. В Конференції приймали участь 178 науковців з України, Росії, Сірії та Білорусі.
21 квітня. Участь представників УІЕСР у V Міжнародній науково-практичній конференції молодих учених «Селекція, генетика та технології вирощування сільськогосподарських культур», присвяченій 105-річчю Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла НААН та 15-річниці від Дня утворення Українського інституту експертизи сортів рослин на базі Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла НААН. В Конференції приймали участь 353 науковця з України, Білорусі та Росії.
6 березня – 9 квітня. Участь співробітників УІЕСР у дистанційному навчанні DL-205 «Вступ до системи охорони сортів рослин UPOV згідно з Конвенцією UPOV», DL-305А Адміністрування прав селекціонера (Частина А DL-305 курсу: «Експертиза заявок на права селекціонера»), DL-305В Експертиза на ВОС (Частина В DL-305 курсу: «Експертиза заявок на права селекціонера») та DL-305 «Експертиза заявок на права селекціонера», організованому Міжнародним союзом з охорони нових сортів рослин на платформі Центру електронного навчання Всесвітньої організації з інтелектуальної власності (WIPO). Співробітники Українського інституту експертизи сортів рослин пройшли навчання англійською мовою за зазначеним вище курсом та отримали сертифікати про успішне його проходження, склавши відповідний екзамен.
2016 рік
14 грудня. Зустріч представників Асоціацій «Американської торговельної палати в Україні», «Українське насіннєве товариство», «Український клуб аграрного бізнесу», «Насіннєва асоціація України», комерційних структур, які займаються насінництвом та науково-дослідних установ НААН з представниками Українського інституту експертизи сортів рослин.
18 листопада. Участь представників УІЕСР у Міжнародній науково-практичній конференції «Професор С. Л. Франкфурт (1866 – 1954) – видатний учений-агробіолог» у Національній науковій сільськогосподарській бібліотеці НААН. У заході взяли участь 145 учасників, серед яких Надзвичайні та Повноважні Посли Литовської Республіки, Держави Ізраїль, а також представники України, Росії, Таджикистану, Білорусі.
3 листопада. Проведення ІІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Світові рослинні ресурси: стан та перспективи розвитку», де прийняло участь 216 учасників, з яких 87 іноземних, із 44 установ України, Молдови, Білорусії та Росії.
4 жовтня. Участь представників УІЕСР у Дні поля по вирощуванню сорго на демо-полі ДП «Рейлін», ТОВ «Аеродром Київ-Південний», організований ДП «Рейлін» (Україна), «РАЖТ Семенс-Україна» (Франція), «Кейджо, Інк.» (США).
29 – 30 вересня. Участь представників УІЕСР у V Міжнародній науково-практичній конференції молодих вчених «Новітні технології вирощування с-г. культур» на базі Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України і Національної академії аграрних наук України. В Конференції приймали участь 125 науковців з України, Росії, Молдови та Білорусі.
26 вересня – 29 жовтня. Участь співробітників УІЕСР у дистанційному навчанні DL-205 «Вступ до системи охорони сортів рослин UPOV згідно з Конвенцією UPOV», організованому Міжнародним союзом з охорони нових сортів рослин на платформі Центру електронного навчання Всесвітньої організації з інтелектуальної власності. Співробітники Українського інституту експертизи сортів рослин пройшли навчання англійською мовою за зазначеним вище курсом та отримали сертифікати про успішне його проходження, склавши відповідний екзамен.
17 – 19 серпня( Українсько-білоруська зустріч). На Волині з робочим візитом в рамках Програми співробітництва в галузі експертизи сортів рослин перебували делегації Державної інспекції з випробування та охорони сортів рослин республіки Білорусь та Українського інституту експертизи сортів рослин. Підписано Програму співробітництва в галузі експертизи сортів рослин між Українським інститутом експертизи сортів рослин та ДУ «Державна інспекція з випробування та охорони сортів рослин» Республіки Білорусь на 2017 – 2021 рр..
14 липня. Участь представників УІЕСР у ІІІ Міжнародній конференції, присвяченій 100-річчю Дослідної станції лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування НААН «Лікарські рослини: традиції та перспективи досліджень».
4 – 7 липня. Участь представників УІЕСР у Міжнародній науково-практичній конференції «Генетичне та сортове різноманіття рослин для покращення якості життя людей», присвяченій 25-річчю Національного генбанку рослин, де прийняло участь 115 учасників з України, Азербайджану, Казахстан, Росії, Білорусії.
16 червня. Участь представників УІЕСР у Міжнародному Дні поля «Сучасні сорти зернових культур та особливості технології їх вирощування» на базі Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла НААН.
8–11 червня. Участь у загальнодержавному заході в агропромисловому комплексі України – XXVIII Міжнародній агропромисловій виставці «АГРО-2016». За участь у виставці Український інститут експертизи сортів рослин нагороджено Дипломом та Золотою медаллю в номінації «За вагомий внесок у формуванні національних сортових рослинних ресурсів як основи продовольчої безпеки держави».
25–26 травня. Участь представників УІЕСР у Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих вчених і спеціалістів «Роль наукових досліджень в забезпеченні процесів інноваційного розвитку аграрного виробництва України» на базі ДУ «Інститут зернових культур НААН України». В Конференції приймали участь 97 науковців з України, Молдови та Білорусі.
18–20 травня. В рамках проведення 11-го засідання українсько-білоруської Робочої групи щодо збільшення взаємної присутності на ринках Республіки Білорусь та України сільськогосподарської, харчової та іншої продукції, в Україні перебувала делегація Республіки Білорусь.
20 травня у приміщенні Українського інституту експертизи сортів рослин відбулась робоча зустріч директора Мельника С.І., заступників директора Києнко З.Б., Ткачик С.О. та керівників структурних підрозділів з заступником директора ДУ «Державна інспекція з випробування та охорони сортів рослин» Семашко Т.В. та генеральним директором ДО «Белсемена» Ніколаєнко П.В.
20 травня. Участь представників УІЕСР у бізнес турі другого дня міжнародної конференції «Ягоди – України 2016» в ТОВ «Адана 3», Черкаський р-н., с. Березняки.
27–29 квітня. Представники УІЕСР здійснили візит до Інспекційної служби з овочівництва та садівництва (Naktuinbouw) Королівства Нідерландів. Українська сторона ознайомилась із системою експертизи та реєстрації сортів рослин Королівства Нідерландів, зокрема взяла участь у зустрічах з представниками Міністерства економічних справ, Ради з сортів рослин Королівства Нідерландів, Інспекційної служби з овочівництва та садівництва (Naktuinbouw), Голландської асоціації Plantum з питань селекції, виробництва та продажу насіння і саджанців.
21 квітня. Проведення ІV Міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених «Селекція, генетика та технології вирощування сільськогосподарських культур», яку організовано Радою молодих учених Миронівського інституту пшениці імені В. М. Ремесла НААН України та Українського інституту експертизи сортів рослин за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України і Національної академії аграрних наук України. Партнер заходу – Насіннєва асоціація України. В Конференції взяли участь 125 науковців з України, Молдови та Білорусі.
2015
17 грудня. Відбувся круглий стіл: «Україна в процесі змін на краще: Охорона прав на сорти рослин» (м. Київ), за участю секретаря Голландської Ради з сортів рослин (Кейс Ян Груневау), директора Бюро по боротьбі з порушеннями прав інтелектуальної власності на рослинний матеріал Королівства Нідерландів (Каспер ван Кемпен), представників Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Американської торговельної палати в Україні, Департаменту землеробства Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної служби харчової безпеки та захисту прав споживачів України, Департаменту інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економіки України, Українського інституту експертизи сортів рослин, Насіннєвої асоціації, Спілки виробників посадкового матеріалу та компаній: Агріко, Агротекс, Бейо, Тру Тех, Гранекс, Рійк Цваан, Розета Агро, Солана, Інституту садівництва НААН, Монсанто, Сингента, Байєр, Ейч Зет Пі Сі Піонер.
8 листопада( Українсько-польська зустріч). Проведено круглий стіл «Стан та перспективи розвитку двостороннього співробітництва України та Республіки Польща у сфері експертизи та охорони прав на сорти рослин» за участю представників УІЕСР та Центру випробування сортів рослин Республіки Польща (COBORU). Підписано План дій у сфері експертизи та охорони прав на сорти рослин Українського інституту експертизи сортів рослин та Центру випробування сортів рослин Республіки Польща на 2016–2020 рр.
3 листопада. Проведення Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції, присвяченої 20-річчю членства України в Міжнародному союзі з охорони нових сортів рослин (UPOV) на тему «Світові рослинні ресурси: стан та перспективи розвитку». В Конференції приймали участь 100 науковців з України, Нідерландів, Німеччини, Білорусі та Угорщини.
3 – 6 червня. Участь у загальнодержавному заході в агропромисловому комплексі України - XXVII Міжнародній агропромисловій виставці «АГРО – 2015». За участь у виставці Український інститут експертизи сортів рослин нагороджено Дипломом та Золотою медаллю в номінації «За вагомий внесок у формуванні національних сортових рослинних ресурсів як основи продовольчої безпеки держави»
2014 рік
4–7 червня. Участь у загальнодержавному заході в агропромисловому комплексі України - XXVI Міжнародній агропромисловій виставці «АГРО-2014». За участь у виставці Український інститут експертизи сортів рослин нагороджено Дипломом.
2013 рік
17–21 червня. Проведення 42-ої сесії Технічної робочої групи з польових культур UPOV в Україні (м. Київ), у якій взяли участь 58 іноземних учасників з 30 країн світу (країн-членів UPOV). Під час візиту учасники здійснили технічний візит до Маньківської ДСДС та Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України.
22 – 25 травня. Участь у загальнодержавному заході в агропромисловому комплексі України – XXV Міжнародній агропромисловій виставці «АГРО-2013». За участь у виставці Український інститут експертизи сортів рослин нагороджено Дипломом. У 2013 році було підписано Програму співробітництва у сфері експертизи сортів рослин між Українським інститутом експертизи сортів рослин і державною установою «Державна інспекція з випробування та охорони сортів рослин» Республіки Білорусь на 2014 – 2016 рр.
2012 рік
5 - 8 вересня. Участь у загальнодержавному заході в агропромисловому комплексі України – XXІV Міжнародній агропромисловій виставці «АГРО-2012». За участь у виставці Український інститут експертизи сортів рослин нагороджено Дипломом. 5 вересня 2012 року Український інститут експертизи сортів рослин проводив семінар на тему: «Формування національних сортових ресурсів для організації продовольчої безпеки України».
20–23 серпня. Представники Українського інституту експертизи сортів рослин відвідали Республіку Білорусь на виконання Програми співробітництва у сфері експертизи сортів рослин між Українським інститутом експертизи сортів рослин і ДУ «Державна інспекція з випробування та охорони сортів рослин» Республіки Білорусь на 2011–2013 рр. Під час візиту відбулись зустрічі в Міністерстві сільського господарства та продовольства Республіки Білорусь, ДУ «Державна інспекція з випробування та охорони сортів рослин», ознайомлення з роботою закладу експертизи «Несвижская».
12–13 липня. Проведення Першої міжнародної науково-практичної конференції «Стан і перспективи формування сортових рослинних ресурсів в Україні». В Конференції приймали участь 287 учасників з України, Білорусі, Киргизстану і Росії.
9 – 13 липня. Представник Українсь