ua

Всі новини

structure

Програма екстреного відновлення» від Уряду Японії через Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA)

11/06/2024

Повернутись

Лабораторія молекулярно-генетичного аналізу Українського інституту експертизи сортів рослин (УІЕСР) 06 червня 2024 року отримала ампліфікатор Real-Time (з наборам реактивів та витратних матеріалів) в рамках грантової допомоги ‑ «Програма екстреного відновлення» від Уряду Японії через Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA).

11 червня 2024 року прилад встановлено сервісним інженером компанії-представника виробника та проведено вступний тренінг для працівників лабораторії молекулярно-генетичного аналізу УІЕСР.

Ампліфікатор Real-Time є основним обладнанням для проведення полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), що дозволяє в реальному часі ідентифікувати фрагменти ДНК. ПЛР використовується для дослідження нових сортів з метою визначення генів, що кодують господарсько-цінні ознаки під час кваліфікаційної експертизи на відмінність, однорідність та стабільність, а також придатність сорту для поширення (ПСП), визначення відмінності сортів, що за морфологічними ознаками виявились подібними.

Отриманий ампліфікатор, а також набір реактивів та витратних матеріалів до нього буде використано в УІЕСР для проведення досліджень нових сортів рослин із застосуванням ДНК маркерів з метою визначення типу цитоплазматичної чоловічої стерильності (ЦЧС) кукурудзи, визначення відмінності сортів соняшнику, кукурудзи, сої, пшениці, ріпаку та картоплі.

Наявність такого приладу є також необхідним для ідентифікації сортів в рамках сортової сертифікації в разі застосування лабораторного сортового контролю, що також проводиться в УІЕСР.

 

Висловлюємо щиру подяку народу Японії та Японському агентству міжнародного співробітництва (JICA) за надану допомогу та підтримку державного сортовипробування в Україні.

Реалізація проєкту відбувається за сприяння Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Окрему подяку висловлюємо Crown Agents Japan за допомогу та сприяння реалізації проєкту.

 

Посилання:

JICA https://www.jica.go.jp/english/

Мінагрополітики https://minagro.gov.ua/

Crown Agents Japan https://www.crownagents.com/ca-japan/

 

news-item

news-item

news-item

news-item

Повернутись