ua

Всі новини

structure

Програма екстреного відновлення» від Уряду Японії через Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA)

05/06/2024

Повернутись

  Львівська, Рівненська, Чернігівська, Полтавська та Хмельницька філії Українського інституту експертизи сортів рослин 30 травня – 05 червня 2024 року в рамках грантової допомоги«Програма екстреного відновлення» від Уряду Японії через Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) отримали селекційні комбайни для збору сортодослідів.

Для проведення польових досліджень з кваліфікаційної експертизи на відмінність, однорідність та стабільність (ВОС) та придатність до поширення (ПСП) закладаються невеликі ділянки шириною не більше 1,5 м, тому збір сортодослідів має також відбуватися комбайнами, що мають відповідну ширину жатки.

Сучасні селекційні комбайни максимально задовольняють вимоги, що висуваються до проведення кваліфікаційної експертизи сортів рослин в частині збору та обліку врожаю з ділянок, на яких випробовуються нові сорти рослин. Беззаперечними перевагами таких комбайнів є зменшення втрат насіння під час збирання, а спеціальне обладнання, що забезпечує відбирання та фасування зразків для проведення лабораторних досліджень суттєво економить затрати людської праці та часу.

Забезпечення польових досліджень з кваліфікаційної експертизи сортів рослин сучасними селекційними комбайнами відіграє важливе значення для отримання точних та надійних результатів експертизи.

Реалізація проєкту відбувається за сприяння Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Висловлюємо щиру подяку народу Японії та Японському агентству міжнародного співробітництва (JICA) за надану допомогу та підтримку державного сортовипробування в Україні.

Окрему подяку висловлюємо Crown Agents Japan за допомогу та сприяння реалізації проєкту.

Посилання:

JICA https://www.jica.go.jp/english/

Мінагрополітики https://minagro.gov.ua/

Crown Agents Japan https://www.crownagents.com/ca-japan/


news-item

news-item

news-item

news-item

news-item

news-item

news-item

news-item

news-item

news-item

news-item

news-item

news-item

news-item

news-item

Повернутись