ua

Всі новини

structure

Науково-практичний семінар

24/05/2024

Повернутись

21 травня 2024 року на базі Львівської філії Українського інституту експертизи сортів рослин (УІЕСР) відбувся науково-практичний семінар на тему «Практичні та теоретичні аспекти проведення кваліфікаційної експертизи сортів ріпаку».

Організований УІЕСР, семінар зібрав провідних фахівців Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської та Черкаської філій УІЕСР для обміну знаннями та досвідом щодо підходів у проведенні кваліфікаційної експертизи сортів ріпаку.

Програма заходу включала презентації, обговорення, огляд дослідних ділянок та ознайомлення з матеріально-технічною базою.

Актуальною була презентація "Практичні та теоретичні засади проведення кваліфікаційної експертизи на придатність до поширення сортів ріпаку", з якою виступила Сонець Тетяна Дмитрівна, завідувач сектору технічних, кормових та олійних сортів рослин відділу експертизи на придатність до поширення сортів рослин УІЕСР. Основний зміст презентації полягав у висвітленні методологічних підходів до визначення придатності сортів ріпаку до поширення, а також розгляді критеріїв оцінки якості та продуктивності сортів у різних агрокліматичних умовах.

Іншою важливою презентацією була "Особливості проведення кваліфікаційної експертизи на відмінність, однорідність та стабільність сортів ріпаку", яку представила Таганцова Марина Миколаївна, т.в.о. заступника завідувача відділу експертизи на відмінність, однорідність та стабільність УІЕСР. Основний зміст цієї презентації охоплював обговорення змін у нормативно-правовій базі, практичні засади організації та проведення експертизи, а також особливості визначення морфологічних ознак ріпаку.

Після представлених презентацій відбулася активна панельна дискусія, де учасники активно обговорювали актуальні питання та проблеми у проведенні кваліфікаційної експертизи сортів ріпаку.  Це дало змогу фахівцям обмінятися досвідом та висловити свої пропозиції щодо покращення процесу експертизи.

Після теоретичної частини учасники семінару оглянули дослідні ділянки сортів ріпаку, де проводяться дослідження за програмами придатності до поширення сорту (ПСП) та відмінності, однорідності і стабільності (ВОС). Були продемонстровані всі сорти ріпаку, що проходять кваліфікаційну експертизу, а також методи їх оцінки у польових умовах. Цей практичний огляд дозволив учасникам побачити застосування теоретичних знань на практиці та обговорити результати безпосередньо на дослідних ділянках.                   

Учасники також ознайомилися з матеріально-технічною базою Львівської філії УІЕСР. Зокрема, було продемонстровано сучасну селекційну сівалку, отриману в рамках грантової допомоги від Уряду Японії через Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA).

Семінар став важливим майданчиком для обміну знаннями та досвідом між фахівцями філій УІЕСР. Обговорені питання допоможуть підвищити ефективність кваліфікаційної експертизи, сприятимуть впровадженню інноваційних підходів у практику та забезпеченню високої якості досліджень нових сортів ріпаку.

Український інститут експертизи сортів рослин висловлює подяку всім учасникам за активну участь у науково-практичному семінарі. Сподіваємось на подальшу співпрацю та проведення подібних заходів у майбутньому для підвищення рівня кваліфікації фахівців у галузі науково-технічної експертизи сортів рослин.


Повернутись