ua

Міжнародні заходи

structure
Міжнародна діяльність УІЕСР спрямована на забезпечення його інтеграції у світове та європейське співтовариство з питань охорони прав на сорти рослин, отримання додаткових можливостей щодо прискореного розвитку в межах Європейської інтеграції та вивчення закордонного досвіду організації й проведення експертизи сортів рослин.

2023 рік

У березні-квітні 2023 року відбулося дистанційне навчання DL-205 «Вступ до системи охорони сортів рослин UPOV згідно з Конвенцією UPOV», DL-305В «Експертиза на ВОС» (Частина В DL-305 курсу: «Експертиза заявок на права селекціонера») та DL-305 «Експертиза заявок на права селекціонера», організовані Міжнародним союзом з охорони нових сортів рослин на платформі Центру електронного навчання Всесвітньої організації з інтелектуальної власності (WIPO).


24, 25 та 30 травня відбулося дистанційне навчання у рамках міжнародного проекту (програми PVP Toolbox): серія онлайн-сесій з українськими органами. Учасники прослухали презентації та поставили запитання щодо наступних тем лекцій: «Система охорони прав селекціонера та експертизи на ВОС в Королівстві Нідерландів» (доповідач: Кеес Ян Грьоневоуд, секретар Ради з сортів рослин, Королівство Нідерландів); «Ознайомлення з відділом експертизи сортів та командою підтримки Naktuinbouw» (доповідач: Монік Хогенбум, Naktuinbouw); «Бізнес централь Naktuinbouw» (доповідач: Діта ван дер Плас, Naktuinbouw); «Зразки та підтримання реєстру» (доповідач: Монік Хогенбум, Naktuinbouw); «Проміжні значення та батьківські лінії» (доповідач: Вім Сангстер, Naktuinbouw); «ВОС і ДНК. Використання ДНК-технології в експертизі на ВОС» (доповідач: Вім Сангстер, Naktuinbouw); «Найменування сортів» (доповідач: Марко Хоффман, Naktuinbouw).


З 6 по 8 червня Присяжнюк Лариса Михайлівна – заступник директора з наукової роботи та Діхтяр Ірина Олександрівна – завідувач лабораторії молекулярно-генетичного аналізу взяли участь у воркшопі «Використання молекулярних маркерів у ВОС». Навчання проводилося на базі експертного органу Франції Жевес (GEVES), м. Ла-Рошель, Франція.


29 вересня Український інститут експертизи сортів рослин провів Міжнародну науково-практичну конференцію «100-річчя формування національних сортових рослинних ресурсів України», присвячену ювілею системи сортовипробування України. Учасників конференції привітали зарубіжні колеги: генеральний директор Науково-дослідного центру сортовипробування Республіки Польща (COBORU), доктор наук, професор Генрік Буяк, Голова Державної комісії з експертизи сортів Республіки Молдова Михайло Макідон, директор Інспекційної служби садівництва Королівства Нідерландів Джон ван Руйтен. Детально

Матеріали конференції


З 05 по 08 листопада відбувся візит до м. Кишинів (Республіка Молдова) директора УІЕСР – Мельника Сергія Івановича та завідувачки відділу експертизи на відмінність, однорідність та стабільність сортів рослин УІЕСР – Гринів Світлани Миколаївни. Візит представників УІЕСР здійснено у складі відповідно до технічного завдання на відрядження делегації Міністерства аграрної політики та продовольства України до Республіки Молдова. Під час візиту до Держаної комісії з випробування сортів рослин 06 листопада 2023 р. було підписано Меморандум про співробітництво між Українським інститутом експертизи сортів рослин (Україна) та Державною комісією з випробування сортів (Республіка Молдова).


2022 рік

22 лютого. Зустріч на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП) з метою обговорення перспектив розвитку українсько-аргентинської співпраці у галузі експертизи та реєстрації сортів рослин. Зустріч було проведено за ініціативою Посольства Аргентинської Республіки в Україні. Детально


31 серпня. Проведення ІІI міжнародної науково-практичної конференції «Новітні агротехнології». Для участі у конференції надійшло 36 анотацій, які були включені у збірник Матеріалів IІІ міжнародної науково-практичної конференції «Новітні агротехнології». Для друку у науково-практичних журналах, які є партнерами конференції отримано 8 наукових статей. Детально

Матеріали конференції


З 19 по 23 вересня представники УІЕСР взяли участь у першій сесії Технічної робочої групи «Методи та прийоми тестування», що організовано Бюро UPOV в он-лайн форматі. Під час зустрічі відповідно до порядку денного заслухано звіт Бюро щодо діяльності UPOV, представлено розробки країн-членів UPOV щодо застосування молекулярних маркерів під час проведення експертизи на ВОС, технологій зберігання та обробки молекулярних даних, підходи щодо аналізу зображень в експертизі на ВОС, сучасні розробки програмного забезпечення та web-додатків, що використовуються в експертизі на ВОС, розробки молекулярних маркерних панелей для застосування в якості додаткових методів аналізу під час експертизи на ВОС.


2021 рік

З 3 по 7 травня представники УІЕСР взяли участь у 55-ій сесії Технічної робочої групи з овочевих культур, що організовано Бюро UPOV, що відбулась в он-лайн форматі.

Під час зустрічі відповідно до порядку денного заслухано звіт Бюро щодо діяльності UPOV, питання щодо кодів UPOV, співпраці в експертизі, роботи платформи UPOV Prisma, питання щодо ознак, за яким групують сорти за експертизи; питання щодо назв сортів; застосування молекулярних технологій в експертизі на ВОС та внесення ознак стійкості до хвороб до методик, питання щодо описів сортів рослин.


3 червня. Проведення ІI міжнародної науково-практичної конференції «Новітні агротехнології». Для участі у конференції надійшло 44 анотації, які були включені у збірник Матеріалів IІ міжнародної науково-практичної конференції «Новітні агротехнології». Для друку у науково-практичних журналах, які є партнерами конференції отримано 9 наукових статей. В конференції взяли участь вчені з України, Туреччини, Північної Македонії, Єгипту, Литви, Угорщини, Албанії та Молдови.

Матеріали конференції


2020 рік

10 вересня. Проведення I міжнародної науково-практичної конференції «Новітні агротехнології». Для участі у конференції надійшло 32 анотації, які були включені у збірник Матеріалів I міжнародної науково-практичної конференції «Новітні агротехнології». До он-лайн конференції приєдналися 28 учасників, які представляють наукові установи України, Угорщини, Литви та Лівану.

Матеріали конференції


26 листопада. Міжнародна інтернет-зустріч керівництва Українського інституту експертизи сортів рослин (УІЕСР) і Центру з сортовипробування сільськогосподарських культур Республіки Узбекистан (ЦССКРУ). У ході зустрічі сторони обговорили особливості сортовипробування в Узбекистані та Україні, торкнулися практичних питань, пов’язаних з взаємодією між УІЕСР і ЦССКРУ, а також процедури підписання Меморандуму про співпрацю між УІЕСР і ЦССКРУ.

ЦССКРУ представляли: Нурматов Шермат Нурматович (директор), Мурталібов Міржамшид Абдумалікович (заступник директора); Адилов Марат Пулатович (начальник міжнародного відділу); Ісраїлов Муртаза Жораевич (начальник відділу технічних культур); Болтаєв Іззат Бахтіярович (начальник відділу зернових і кормових культур); Мавзуна Чорієва Пўлат Амонқулович (начальник відділу плодоовочевих, баштанних культур і картоплі); Тангір Зайніддін Хікматуллаевич (начальник відділу патентування сільськогосподарських культур); Каюмов Умід Каюмович (начальник лабораторії технологічного хлопко волокно); Абдуллаєв Отабек Урунбаєвіч (начальник хіміко-технологічної лабораторії).

УІЕСР представляли: Мельник Сергій Іванович (директор), Ткачик Світлана Олександрівна (заступник директора), Києнко Зінаїда Богданівна (заступник директора), Мажуга Костянтин Миколайович (заступник завідувача відділу науково-технічної інформації), Васьківська Світлана Василівна (завідувач відділу розгляду заявок, експертизи назви та новизни сортів рослин), Гринів Світлана Миколаївна (завідувач відділу експертизи на відмінність, однорідність та стабільність), Присяжнюк Лариса Михайлівна (завідувач лабораторії молекулярно-генетичного аналізу), Якубенко Наталія Борисівна (завідувач сектору міжнародного співробітництва відділу науково-правового забезпечення та міжнародного співробітництва).


21 грудня відбулась онлайн зустрічі представників Українського інституту експертизи сортів рослин і Центру випробування сортів рослин Республіки Польща (ЦОБОРУ). Під час зустрічі відбулось знайомство керівного складу відділів сторін, ознайомлення з поточною діяльністю сторін, обговорено проблемні питання, підведено підсумки та узгоджено строки підготовки та підписання Плану дій на 2021 2025 рр.

У зустрічі взяли участь зі сторони COBORU: проф. Едвард Гацек (директор COBORU); Mарчін Бенке (заступник директора з питань дослідницько-експериментальної роботи); Аліція Рутковська-Вощ (керівник відділу реєстрації та охорони прав на сорти); Марчін Круль (керівник відділу випробувань на відмінність, однорідність та стабільність); Юзеф Зих (керівник відділу дослідження та оцінки економічної цінності сортів); Mіхав Ренбаж (керівник відділу міжнародної співпраці); Mихайло Гончаренко (спеціаліст відділу міжнародної співпраці).

Від УІЕСР: Мельник Сергій Іванович (директор УІЕСР); Ткачик Світлана Олександрівна (заступник директора); Києнко Зінаїда Богданівна (заступник директора); Васьківська Світлана Василівна (завідувач відділу розгляду заявок, експертизи назви та новизни сортів рослин); Гринів Світлана Миколаївна (завідувач відділу експертизи на відмінність, однорідність та стабільність); Присяжнюк Лариса Михайлівна (завідувач лабораторії молекулярно-генетичного аналізу); Хоменко Тетяна Михайлівна (завідувач відділу експертизи на придатність до поширення сортів рослин); Стариченко Євгеній Михайлович (завідувач відділу науково-технічної інформації); Якубенко Наталія Борисівна (завідувач сектору міжнародного співробітництва відділу науково-правового забезпечення та міжнародного співробітництва).


2019 рік

7 червня відбулася V Міжнародна науково-практична конференція «Світові рослинні ресурси: стан та перспективи розвитку». Активну участь у роботі науково-практичної конференції взяли науковці УІЕСР, наукових установ та вищих навчальних закладів України та інших країн.

Матеріали конференції


9 серпня відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння в галузі сільського господарства між Українським інститутом експертизи сортів рослин та Фу’Жіан Санан Сіно-Сайенс Фотобіотех Ко. (КНР).

Детально


У рамках Плану дій у сфері експертизи та охорони прав на сорти рослин Українського інституту експертизи сортів рослин та Центру випробування сортів рослин Республіки Польща (ЦОБОРУ) з 24 по 25 вересня 2019 року представники УІЕСР: Хоменко Тетяна Михайлівна (завідувач відділу експертизи на придатність до поширення сортів рослин ); Ляльчук Петро Петрович (в.о. директора Хмельницького ОДЦЕСР філії УІЕСР); Смілик Дмитро Віталійович (агроном Сумського ОДЦЕСР філії УІЕСР); Кізілова Валентина Василівна (завідувач Решетилівського сектору польових досліджень Полтавського ОДЦЕСР філії УІЕСР) відвідали ЦОБОРУ з метою вивчення досвіду з експертизи сортів рослин.

Під час навчання відвідали дослідну станцію в містечку Зибішовє, що проводить ВОС-тест, ПСП-тест, ПСВ, де ознайомились з дослідними полями, колекціями сортів, технікою з проведенням польових досліджень тощо.


3-6 жовтня відбувся X Міжнародний сільськогосподарський симпозіум "AGROSYM 2019" в м. Яхоріна, Боснія і Герцеговина. У рамках наукового співробітництва з Університетом у Східному Сараєві (Боснія і Герцеговина) Український інститут експертизи сортів росли (УІЕСР) став партнером "AGROSYM 2019". Членами наукового комітету від Українського інституту експертизи сортів рослин стали Сорочинський Борис Володимирович та Присяжнюк Лариса Михайлівна.


З 14 жовтня по 14 листопада відбулося дистанційне навчання DL-205 «Вступ до системи охорони сортів рослин UPOV згідно з Конвенцією UPOV», DL-305В «Експертиза на ВОС» (Частина В DL-305 курсу: «Експертиза заявок на права селекціонера») та DL-305 «Експертиза заявок на права селекціонера», організовані Міжнародним союзом з охорони нових сортів рослин на платформі Центру електронного навчання Всесвітньої організації з інтелектуальної власності (WIPO).

Детально


2018 рік

З 5 березня по 8 квітня відбулося дистанційне навчання DL-205 «Вступ до системи охорони сортів рослин UPOV згідно з Конвенцією UPOV», DL-305А «Адміністрування прав селекціонера» (Частина А DL-305 курсу: «Експертиза заявок на права селекціонера»), DL-305В «Експертиза на ВОС» (Частина В DL-305 курсу: «Експертиза заявок на права селекціонера») та DL-305 «Експертиза заявок на права селекціонера», організовані Міжнародним союзом з охорони нових сортів рослин на платформі Центру електронного навчання Всесвітньої організації з інтелектуальної власності (WIPO).

Співробітники УІЕСР пройшли навчання англійською мовою за зазначеними вище курсами та отримали сертифікати про успішне проходження, склавши відповідний екзамен.


7 червня. Проведення ІV Міжнародної науково-практичної конференції «Світові рослинні ресурси: стан та перспективи розвитку», присвяченої 95-річчю сортовипробування в Україні. Участь у роботі науково-практичної конференції забезпечили 130 учасників, з яких 58 іноземних, з України, Азербайджану, Республіки Польща, Республіки Молдова, Республіки Башкортостан.

Детально

Матеріали Конференції


З 12 по 15 червня 2018 року представники УІЕСР: директор УІЕСР – Сергій Мельник, директор філії УІЕСР Львівський обласний ДЦЕСР – Василь Кузько, завідувач відділу міжнародного співробітництва та забезпечення представника у Раді УПОВ – Наталія Якубенко взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції присвяченій 20-річчю післяреєстраційного вивчення і рекомендації сортів до використання в Республіці Польща та ознайомчому візиті до Центру сортовипробування сільськогосподарських культур (ЦОБОРУ). У міжнародній науково-практичній конференції взяли участь понад 200 науковців, експертів та представників насіннєвого сектора у тому числі представників установ з проведення експертизи Німеччини, Нідерландів, Республіки Молдова, Чехії, Словаччини та Республіки Польща.   Детально


2017 рік

6 березня – 9 квітня. Участь співробітників УІЕСР у дистанційному навчанні DL-205 «Вступ до системи охорони сортів рослин UPOV згідно з Конвенцією UPOV», DL-305А Адміністрування прав селекціонера (Частина А DL-305 курсу: «Експертиза заявок на права селекціонера»), DL-305В Експертиза на ВОС (Частина В DL-305 курсу: «Експертиза заявок на права селекціонера») та DL-305 «Експертиза заявок на права селекціонера», організованому Міжнародним союзом з охорони нових сортів рослин на платформі Центру електронного навчання Всесвітньої організації з інтелектуальної власності (WIPO). Співробітники Українського інституту експертизи сортів рослин пройшли навчання англійською мовою за зазначеним вище курсом та отримали сертифікати про успішне його проходження, склавши відповідний екзамен.


7 червня. Проведення ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Світові рослинні ресурси: стан та перспективи розвитку», присвяченої 15-річчю створення Українського інституту експертизи сортів рослин. В Конференції приймали участь 254 науковців з України, Молдови та Азербайджану.

Матеріали конференції


8 червня. Відбувся круглий стіл «Стан та перспективи розвитку експертизи сортів рослин в Україні», присвячений 15-річчю створення Українського інституту експертизи сортів рослин. У засіданні взяли участь співробітники Українського інституту експертизи сортів рослин та його філій, представники філій установ Національної академії аграрних наук України, Національної академії наук України, а також представники компаній та асоціацій.


20–22 вересня. Представник Українського інституту експертизи сортів рослин (Присяжнюк Лариса Михайлівна – завідувач відділу лабораторних досліджень (Центру сертифікаційних випробувань) взяв участь у семінарі «ДНК методи та сортова сертифікація» (Королівство Нідерланди).

Детально


13 жовтня. Проведення Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасний стан та гармонізація назв культурних рослин у системі UPOV». У конференції взяли участь представники УІЕСР, Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка, Національного дендрологічного парку «Софіївка» НАН України, Уманського національного університету садівництва, ТОВ «Всеукраїнський науковий інститут селекції (ВНІС)» та інші.

Матеріали конференції


25–29 жовтня. Участь співробітників УІЕСР у дистанційному навчанні, організованому Міжнародним союзом з охорони нових сортів рослин на платформі Центру електронного навчання Всесвітньої організації з інтелектуальної власності (WIPO).

                                       Детально


11 грудня. Представники Українського інституту експертизи сортів рослин взяли участь у Круглому столі «Україна в процесі змін: Реєстрація прав на сорти рослин».

Детально


12 грудня. В Українському інституті експертизи сортів рослин відбувся Круглий стіл «Україна та Нідерланди. Досвід та перспектива співпраці в експертизі сортів рослин».

Детально


2016 рік

21 квітня. Проведення ІV Міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених «Селекція, генетика та технології вирощування сільськогосподарських культур», яку організовано Радою молодих учених Миронівського інституту пшениці імені В. М. Ремесла НААН України та Українського інституту експертизи сортів рослин за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України і Національної академії аграрних наук України. В конференції взяли участь 125 науковців з України та Молдови.


27–29 квітня. Представники УІЕСР здійснили візит до Інспекційної служби з овочівництва та садівництва (Naktuinbouw) Королівства Нідерландів. Українська сторона ознайомилась із системою експертизи та реєстрації сортів рослин Королівства Нідерландів, зокрема взяла участь у зустрічах з представниками Міністерства економічних справ, Ради з сортів рослин Королівства Нідерландів, Інспекційної служби з овочівництва та садівництва (Naktuinbouw), Голландської асоціації Plantum з питань селекції, виробництва та продажу насіння і саджанців.


8–11 червня. Участь у загальнодержавному заході в агропромисловому комплексі України – XXVIII Міжнародній агропромисловій виставці «АГРО-2016». За участь у виставці Український інститут експертизи сортів рослин нагороджено Дипломом та Золотою медаллю в номінації «За вагомий внесок у формуванні національних сортових рослинних ресурсів як основи продовольчої безпеки держави».


26 вересня – 29 жовтня. Участь співробітників УІЕСР у дистанційному навчанні DL-205 «Вступ до системи охорони сортів рослин UPOV згідно з Конвенцією UPOV», організованому Міжнародним союзом з охорони нових сортів рослин на платформі Центру електронного навчання Всесвітньої організації з інтелектуальної власності. Співробітники Українського інституту експертизи сортів рослин пройшли навчання англійською мовою за зазначеним вище курсом та отримали сертифікати про успішне його проходження, склавши відповідний екзамен.


3 листопада. Проведення ІІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Світові рослинні ресурси: стан та перспективи розвитку», де прийняло участь 216 учасників, з яких 87 іноземних.

Матеріали конференції


14 грудня. Зустріч представників Асоціацій «Американської торговельної палати в Україні», «Українське насіннєве товариство», «Український клуб аграрного бізнесу», «Насіннєва асоціація України», комерційних структур, які займаються насінництвом та науково-дослідних установ НААН з представниками Українського інституту експертизи сортів рослин.


2015

3 – 6 червня. Участь у загальнодержавному заході в агропромисловому комплексі України - XXVII Міжнародній агропромисловій виставці «АГРО – 2015». За участь у виставці Український інститут експертизи сортів рослин нагороджено Дипломом та Золотою медаллю в номінації «За вагомий внесок у формуванні національних сортових рослинних ресурсів як основи продовольчої безпеки держави»


3 листопада. Проведення Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції, присвяченої 20-річчю членства України в Міжнародному союзі з охорони нових сортів рослин (UPOV) на тему «Світові рослинні ресурси: стан та перспективи розвитку». В Конференції приймали участь 100 науковців з України, Нідерландів, Німеччини, Білорусі та Угорщини.

Матеріали конференції


8 листопада( Українсько-польська зустріч). Проведено круглий стіл «Стан та перспективи розвитку двостороннього співробітництва України та Республіки Польща у сфері експертизи та охорони прав на сорти рослин» за участю представників УІЕСР та Центру випробування сортів рослин Республіки Польща (COBORU). Підписано План дій у сфері експертизи та охорони прав на сорти рослин Українського інституту експертизи сортів рослин та Центру випробування сортів рослин Республіки Польща на 2016–2020 рр.


17 грудня. Відбувся круглий стіл: «Україна в процесі змін на краще: Охорона прав на сорти рослин» (м. Київ), за участю секретаря Голландської Ради з сортів рослин (Кейс Ян Груневау), директора Бюро по боротьбі з порушеннями прав інтелектуальної власності на рослинний матеріал Королівства Нідерландів (Каспер ван Кемпен), представників Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Американської торговельної палати в Україні, Департаменту землеробства Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної служби харчової безпеки та захисту прав споживачів України, Департаменту інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економіки України, Українського інституту експертизи сортів рослин, Насіннєвої асоціації, Спілки виробників посадкового матеріалу та компаній: Агріко, Агротекс, Бейо, Тру Тех, Гранекс, Рійк Цваан, Розета Агро, Солана, Інституту садівництва НААН, Монсанто, Сингента, Байєр, Ейч Зет Пі Сі Піонер.


2014 рік

4–7 червня. Участь у загальнодержавному заході в агропромисловому комплексі України XXVI Міжнародній агропромисловій виставці «АГРО-2014». За участь у виставці УІЕСР нагороджено Дипломом.


2013 рік

22 – 25 травня. Участь у загальнодержавному заході в агропромисловому комплексі України – XXV Міжнародній агропромисловій виставці «АГРО-2013». За участь у виставці УІЕСР нагороджено Дипломом.


17–21 червня. Проведення 42-ої сесії Технічної робочої групи з польових культур UPOV в Україні (м. Київ), у якій взяли участь 58 іноземних учасників з 30 країн світу (країн-членів UPOV). Під час візиту учасники здійснили технічний візит до Маньківської ДСДС та Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України.


2012 рік

12–13 липня. Проведення Першої міжнародної науково-практичної конференції «Стан і перспективи формування сортових рослинних ресурсів в Україні». У конференції прийняли участь 287 учасників.


5 вересня 2012 року УІЕСР провів семінар на тему: «Формування національних сортових ресурсів для організації продовольчої безпеки України».


5-8 вересня. Участь у загальнодержавному заході в агропромисловому комплексі України – XXІV Міжнародній агропромисловій виставці «АГРО-2012». За участь у виставці УІЕСР нагороджено Дипломом.